Korálky

 

 

Rokajl - Nejtypičtější druh korálků. Pohybuje se velikostně od milimetrů po cca 3 cm.  VYrobené jsou převážně ze skla, mužete se ale setkat i s plastovými.

Farfale - Drobné korálky, které mají tvar mašličky.

Twin - Dvoudírkové oválné korálky.

Mačkané korálky - Vyrabí se ze sklenených tyčí a tubiček, které se roztaví a vmačknou do formy. Následně se zbrousí. Jejich výroba sahá až nekam ke 12.st.

Bicone -  Neboli sluníčka. cínovky jsou strojově broušené perličky s precizním výbrusem zajišťujícím perfektní tvarovou přesnost a vysoký lesk každé perle.

Ohňovky - VYrobené mačkané koralky se zbrousily. Ale škrabance které na nich byly, byly potřeba vyleštit... Voda a písek se minuly učinkem a tak přišel na řadu oheň. Koralky tak získaly vysoký lesk. Dnes se brousí již jen strojově.

Kočičí oči - Drobné koralky, tvarově jako voskované perle, ale jsou skleněné a název mají podle toho že uprostřed vziká jakási podlouhlá tmavší čárka připomínající zorničku.

Rondelky - Rondelky jsou skleněné korálky ve tvaru placaté kuličky. Ze stran jsou zploštělé. A na bocích jsou vybroušené hranky.

Cloisonne - Cloisonné je stará asijská metoda zdobení. Korálky jsou duté, připájí se na ně drátky vytvarované do motivů, motivy se vybarví a vypalí. Nakonec se dratky pozlatí.

Millefiori - V překladu Tisice Květů. Korálky jsou zdobené barevnými kvítky

Vinuté perle - Vinutky vznikají tavením kompozitního skla nad kahanem a navíjením na kovovou tyčinku, pak se zdobí skleněnými nitkami

Tila korálky - Japonské dvoudírky tvarem čterečku.  Velikost čtverečku je 5 x 5 mm, dírky mají rozteč 8 mm.